#336. Français Présent – Magazyn dla uczących się oraz dla nauczycieli języka francuskiego.


„ColorfulMedia”

Wydawnictwo Wydawnictwo ColorfulMedia specjalizuje się w magazynach dla osób uczących się języka obcego, jak i dla nauczycieli. W ich ofercie znajdziecie takie magazyny jak: Business English Magazine, English Matters, Deutsch Aktuell, ¿Español? Sí, gracias, ОСТАНОВКА: РΟССИЯ czy właśnie Français Présent. Więcej informacji odnośnie tych magazynów znajdziecie na moim blogu klikając TU.

Français Présent jest dwumiesięcznikiem wydawanym od lipca 2009 roku. Stale cieszy się ogromną popularnością każdego dnia zyskując nowych czytelników. Ma średnio 30-parę stron i kosztuje 10,50 zł. Trafiłam na ten magazyn niedawno, ale dzięki promocji Super pakiet 5 numerów archiwalnych Français Présent za jedyne 29,90 zł, która znajduje się na stronie kiosku internetowego wzbogaciłam się o 10 numerów archiwalnych tego magazynu zaoszczędzając 55 zł! To naprawdę rewelacyjna promocja, która dotyczy również innych magazynów :)

Magazyn Français Présent jest przeznaczony dla miłośników języka francuskiego, osób uczących się języka, pragnących czytać po francusku oraz dla nauczycieli języka francuskiego, którzy będą mogli skorzystać z konspektu dla nauczyciela na swoich zajęciach. Dodatkowo wybrane teksty są dostępne do pobrania na stronie wydawnictwa, takie mp3 są czytane przez lektorów i pomagają lepiej opanować język. Każdy tekst ma podkreślone i przetłumaczone trudniejsze słówka. Zaś na końcu magazynu znajduje się najczęściej krzyżówka, zestawienie słówek potocznych, lub inne zadanie, które pomoże przyswoić większą ilość słownictwa. Pewnie jesteście ciekawi jaka jest tematyka tego magazynu? Oczywiście większość tekstów poświęconych jest krajom frankofońskim, jednakże nie tylko. Teksty dotyczą spraw bieżących także jesteście ciągle na czasie z najważniejszymi informacjami ze świata. Dzięki temu, że magazyn jest świetnie wydany, z kolorową szatą graficzną, licznymi zdjęciami i ilustracjami aż chce się go czytać od deski do deski.

Muszę przyznać, że odkąd dowiedziałam się o magazynie Français Présent to uważam go za jeden z najlepszych, tfu!, najlepszy magazyn do nauki języka francuskiego. Dzięki czytaniu tekstów na głos zauważyłam, że o wiele łatwiej idzie my czytanie czegokolwiek na zajęciach – przede wszystkim płynniej i bez problemów. Co więcej poznałam wiele ciekawych konstrukcji i łatwiej jest mi pisać. Dzięki słuchaniu mp3 dołączonych do konkretnych tekstów wiem jak przeczytać dane słówka, wiem kiedy robić łączenia i jak akcentować słowa. To naprawdę przydatne! Nie wspomnę już o tym, że nauczyłam się mnóstwa słówek, a także dowiedziałam się wielu interesujących i praktycznych rzeczy. Czego więcej można chcieć? :)

W najnowszym numerze można między innymi przeczytać o piosence Carli Bruni „L’pingouin ni oui ni non”, której słowa są aluzją do pewnej sytuacji dotyczącej prezydenta François Hollande; można razem z „Małym księciem” świętować jego 70-tą rocznicę urodzin; można dowiedzieć się kim jest M. François-Xavier Moser i Liliane Berrencourt, potem czeka Was obszerny tekst o największym teatrze świata – Avignon; wskoczycie na rower biorąc udział w Tour de France, a w podróż wybierzecie się do Algierii; by potem wrócić do Polski i zasmakować w PIERWSZEJ restauracji, która została nagrodzona gwiazdką Michellina – Atelier Amaro w Warszawie, a na koniec „francuski ulicy”, czyli potoczne słownictwo. Wszystkim tekstom będą towarzyszyły śliczne zdjęcia i ilustracje, a poszczególne będziecie mogli odsłuchać ściągając ze strony Wydawnictwa plik mp3 wraz z konspektem pracy dla nauczyciela.

Français Présent

W magazynie Français Présent można spotkać się z takimi zagadnieniami tematycznymi:
Curiosités – czyli ciekawostki ze świata.
Actualités – aktualności ze świata.
Grand Angle – czyli „szeroki kąt”, a tam np. niezwykłe miejsca jak Madagaskar czy wywiady z ważnymi osobami.
Portrait – portret, obraz znanych osobistości.
Société – czyli społeczeństwo, a tam poruszanie ważnych społecznie tematów.
Français des affaires – czyli tzw. francuski biznes – jak to się tam kręci i jak się wkręcić.
Culture – czyli szeroko pojęta kultura.
Divers – czyli różne różności.
Voyage – czyli podróże – odkrywamy niezwykłe miejsca.
Musique / Sport – czyli muzyka / sport.
Politique – czyli polityka.
Cuisine – czyli kuchnia francuska :)
Vocabulaire – czyli słownictwo, a tam żargon, „faux amis”, listy słówek i krzyżówki do tekstów.

Zamawianie przez internet, a kupowanie w kioskach
Magazyny można zakupić w salonach sieci Empik, salonikach prasowych InMedio, Relay, Kolporter i Ruch oraz w księgarniach językowych (np. sieci Omnibus, Polanglo, Bookland), ale gdy nie będzie ich w tych kioskach, możecie zamówić je także przez internet na stronie Wydawnictwa. Więcej informacji na stronie konkretnego magazynu.

Prenumerata roczna, a prenumerata roczna grupowa
Wydawnictwo oferuje również prenumeratę magazynów, co jest z pewnością najwygodniejszą i najtańszą formą zakupu. W skład prenumeraty rocznej wchodzi 6 magazynów, które będą dostarczane bezpośrednio do Waszych domów, więc nie musicie się o nic martwić. Najlepiej zebrać się w dwie lub więcej osób, wtedy zaoszczędzicie od 10 zł w górę. “Wszystkie wykupione w prenumeracie numery przychodzą do Państwa pocztą w połowie miesiąca – gdy tylko ukaże się magazyn. Wpłacając na konto kwotę za wybrany rodzaj prenumeraty płacą Państwo mniej niż w jakikolwiek inny sposób, a poza tym w razie ewentualnej podwyżki ceny magazynu, nie ponoszą Państwo żadnych kosztów.” Wydawnictwo oferuje możliwość zamówienia konkretnych wydań archiwalnych (z czego ja skorzystałam i polecam!). Wydania archiwalne są dostępne na stronie konkretnego magazynu. Darmowa przesyłka obowiązuje zamówienia od 25 zł w górę. Zamówienia poniżej tej kwoty wysyłane są Pocztą Polską za 3,80 zł.

Otagowane:

18 komentarzy do “#336. Français Présent – Magazyn dla uczących się oraz dla nauczycieli języka francuskiego.

 1. Paweł Kosmala 30 Maj, 2013 o 09:08 Reply

  Super magazyn :) Ale ja chyba wolę sięgnąć po angielski. Francuskiego nie znam.

 2. Agata Adelajda 30 Maj, 2013 o 10:43 Reply

  No proszę, coś dla mojej koleżanki:) Wyślę jej linka z Twoim postem.
  Pozdrawiam:)

 3. Ambrose 30 Maj, 2013 o 11:01 Reply

  Ciekawe :)

  • miqaisonfire 30 Maj, 2013 o 11:24 Reply

   @Paweł Kosmala: jest super :)
   @Agata Adelajda: bardzo mnie to cieszy :) Mam nadzieję, że kuzynka nie zna Français Présent, ale że na dniach pozna :)
   @Ambrose: w rzeczy samej :) Dla mnie idealny dodatek w nauce.

 4. cyrysia 30 Maj, 2013 o 13:16 Reply

  W mojej rodzinie i wśród znajomych akurat nikt się nie uczy francuskiego, więc niestety powyższy magazyn nie będzie mi do niczego przydatny, ale te osoby co szlifują ten język zapewne będą z niego zadowolone.

 5. Perry 30 Maj, 2013 o 14:53 Reply

  Wprawdzie francuskiego się uczę, ale mój poziom chyba nie nadaje się jeszcze na czytanie takich pisemek :-)
  Dlaczego nie ma wydania włoskiego? :(

 6. AnnRK 30 Maj, 2013 o 17:43 Reply

  Przydatne, ale nie dla takich leni jak ja. =)

 7. Basia ♥ 30 Maj, 2013 o 18:02 Reply

  Słyszałam o „English Matters”, moja Siostra czasami czyta ten magazyn, więc i ja przy okazji podczytuję. :D

  Jeśli chodzi o publikację, którą recenzujesz – kiedyś chciałam uczyć się języka francuskiego, nawet parę wyrażeń umiałam, ale przerwałam naukę. Więc ten magazyn raczej nie dla mnie, chętnie sięgnęłabym po jakiś do angielskiego albo włoskiego, jeśli by takowy był. ;)

  • miqaisonfire 30 Maj, 2013 o 18:14 Reply

   @Cyrysia: będą :) Z własnego doświadczenia wiem :) Ale są też magazyny z innych języków więc polecam, może Cię zainteresują.
   @Perry: no niestety wydania włoskiego nie ma, ale może kiedyś opracują? Powoli do przodu. A francuskie jest tak od poziomu B1/B2 w górę :) Tak mi się wydaje przynajmniej, bo ja taki mam i nie zawsze wszystko rozumiem, ale ogólnie nie mam problemów.
   @AnnRK: wierz mi, że dzięki tak kolorowemu i interesującemu wydaniu nawet lenie się zainteresują. Ja nawet gdy mam uczyć się na kolokwium, to robię sobie 5 minutowe przerwy na lekturę jakiegoś tekstu. To uzależnia.
   @Basia: ja English Matters nie czytałam nigdy, prędzej pewnie sięgnę po Business English ze względu na poziom angielskiego :) Ten pierwszy magazyn jest „za łatwy” dla mnie jeśli mogę tak powiedzieć :)

 8. Antyśka 30 Maj, 2013 o 20:19 Reply

  Właśnie się zastanawiam, czy nie zamówić z języka angielskiego, bo chcę zacząć porządną naukę, a także z niemieckiego, aby ten język podreperować. Zastanowię się, bardzo kuszące te magazyny.

 9. awiola 31 Maj, 2013 o 11:18 Reply

  Dla wielbicieli tego języka to na pewno nie lada gratka. Ja do nich nie należę, więc to nie dla mnie.

 10. Jagna 31 Maj, 2013 o 11:31 Reply

  Magazyn znam, to znaczy czasami kupuję Deutsch Aktuell, naprawdę pomocne pismo przy nauce języka. A do francuskiego, to zupełnie nie mam talentu :)

 11. Mery 31 Maj, 2013 o 16:21 Reply

  Francuski dopiero będę poznawała, więc jeszcze trochę poczekam, zanim sięgnę po ten magazyn i przeczytam ze zrozumieniem.
  Za to zastanawiam się nad kupnem angielskiego. Fajnie się zapowiada.

  • miqaisonfire 2 czerwca, 2013 o 13:57 Reply

   @Antyśka: ja właśnie zastanawiam się też nad prenumeratą Business English, ale zobaczymy, bo jest to drogi magazyn. Sprawdź jaki jest ten niemiecki, czy fajny i daj znać :)
   @Awiola: rozumiem :)
   @Jagna: o widzisz :) Ale fajnie, że już znasz jakiś magazyn tego wydawnictwa.
   @Mery: chyba mogę spokojnie powiedzieć, że każdy z tych magazynów jest super – przynajmniej nigdy nie słyszałam negatywnych opinii.

 12. AnnRK 31 Maj, 2013 o 17:42 Reply

  Nie doceniasz wielkości lenia, który we mnie drzemie. :P

 13. alison2 2 czerwca, 2013 o 18:07 Reply

  Póki co znam angielski biznesowy z tego wydawnictwa i bardzo mi się podoba. Na francuski pewnie jeszcze przyjdzie pora. Póki co widzę że w kiosku o którym piszesz jest opcja prenumeraty dla zagranicy. Muszę się nad tym zastanowić…

 14. Pawel 2 czerwca, 2013 o 18:48 Reply

  Fajne, ale szkoda, ze wychodzi co dwa miesiace. Mam na razie dwa numery tylko.

 15. finkaa 3 czerwca, 2013 o 19:03 Reply

  Żałuję, że nie uczę się francuskiego…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: