#388. Business English Magazine numer 37 – recenzja


„Business English Magazine”

Na okładce najnowszego numeru magazynu Business English Magazine na wrzesień/październik Michael Bloomber, 71-letni burmistrz Nowego Jorku. Na temat 108 burmistrza tego wielkiego miasta będziecie mogli przeczytać długi i konkretny artykuł oraz odsłuchać nagranie mp3. Kolejne tematy z okładki to: zadziwiająca kariera Amerykanki ze Środkowego Zachodu USA, Angeli Ahrendts, w bardzo brytyjskim i ekskluzywnym domu mody Burberry (artykuł można także odsłuchać pobierając nagranie); produkcja roślin oleistych w Polsce – dlaczego nie jest na wyższym poziomie? (artykuł także do odsłuchu); ważny artykuł dotyczący dyskusji biznesowej – jak zgadzać się z opinią drugiej osoby, a jak grzecznie się jej sprzeciwiać; odrobinę kontrowersyjny temat dotyczący zawodów szybkiego jedzenia – rewelacyjny pomysł na konkurs czy może propaganda otyłości?; omówione przez Michaela Gaylorda stowarzyszenie, które ma na celu uświadamiać ludzi o nowych możliwościach oszczędzania energii, a ostatni artykuł dotyczyć będzie możliwości jakie Chiny widzą w mieście Mińsk – czy uda im się wejść na rynek europejski? Jakie korzyści będzie czerpała z takiej współpracy Ukraina? Artykuł także dostępny w formie nagrania mp3.

In brief
Dwa artykuły, z czego jeden poświęcony jest pomysłowi na nowy biznes w Chinach (budzący zresztą kontrowersje), a drugi dotyczy tego, czy aby osiągnąć sukces, musicie mieć w krwi smykałkę do biznesu? Koniecznie przeczytajcie!

International
W tym dziale znajdują się cztery artykuły. Przeczytacie między innymi o spadku jakości serwowanych dań w renomowanych francuskich restauracjach oraz o tym, czy w dzisiejszych czasach koszty życia są zbyt wysokie tylko ze względu na inflację i złą sytuację ekonomiczną.

Business Lifestyles
W tym dziale znajdują się dwa artykuły, z czego jeden także do odsłuchu. Natomiast druga publikacja dotyczy negatywnych efektów, jakie wywierają na pracownikach e-maile wysłane przez pomyłkę do szefa, zamiast do kolegi… dowiecie się, co zrobić, by zapobiec tego typu krępującym i źle rokującym na dalszą karierę sytuacjom w pracy.

Business woman
Ulubiona kategoria wszystkich czytelniczek tego magazynu. Znajdują się tu trzy artykuły, z czego jeden do odsłuchu. Pozostałe to tematy oscylujące wokół garderoby kobiety pracującej (będzie szykownie i elegancko!) oraz tenisistek i ich starcia w Wimbledonie 2013 – Marion Bartoli i Sabine Lisicki.

Money

Dwa artykuły do przeczytania, jeden do odsłuchu. W tym dziale najważniejsze są pieniądze, dlatego też dowiecie się kto spowodował, że państwo Katar położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego zaczęło zyskiwać na znaczeniu.

Managing People
W tym dziale znajduje się pięć długich i bardzo ciekawych artykułów, dwa do odsłuchania, jeden został także wspomniany na okładce. Ostatnie dwie publikacje z tej kategorii, to recenzja Guru o amerykańskiej socjolog Rosabeth Moss Kanter oraz dyskusja w stylu Monty Pythona.

Technology
W tym dziale znajdują się trzy tematy, jeden z okładki, drugi do odsłuchu i trzeci poświęcony korzyściom jakie może na nas wywrzeć tymczasowe, całkowite odłączenie się od wynalazków technologicznych.

Omówiwszy wybrane działy (bo to nie wszystkie!) przejdę teraz do krótkiego omówienia pozostałych artykułów, tym razem takich, które możecie zarówno przeczytać, jak i odsłuchać ćwicząc własną wymowę, rozumienie tekstu ze słuchu oraz akcent. W najnowszym numerze znajduje się aż 12 artykułów, które możecie odsłuchać pobierając nagranie mp3 z tej strony. Będą to między innymi artykuły dotyczące tematów takich jak: czy byli więźniowie mają równe szanse na znalezienie pracy oraz co robić, by znaleźć dobrą pracę w tej trudnej sytuacji; jak hazard przez Internet opętał Stany Zjednoczone, kolejny artykuł dotyczy sportu – tudzież piłki nożnej oraz nowej drużyny, New York City FC, stworzonej przez dwa kluby – Manchester City FC i New York Yankees. Ważniejszymi tematami, które bardzo polecam wnikliwej lekturze są: ten poświęcony wyobraźni – kluczowi do odpowiedzialności finansowej oraz ten poświęcony ćwiczeniu pamięci. Odsłuchać będzie można także artykuły poświęcone trzem studentom MBA, którzy wpadli na bardzo ciekawy pomysł biznesu, który ma na celu pomoc małym firmom oraz tekst poświęcony odpowiedzialności społecznej w firmie – zwykły banał czy temat, którym na poważnie zajmują się przedsiębiorstwa?

Oprócz powyższych publikacji, będziecie mogli poćwiczyć Wasz angielski biznesowy w dziale Business Language, gdzie czekają na Was cztery różne zadania oraz jak zwykle przygody Billy’ego Bulla. Za to w Reader’s Corner przeczytacie o problemie pracowników i możliwościom pracodawcy jakie stwarza portal społecznościowy Facebook. Także w tym numerze dodatek – kieszonkowy poradnik biznesowo-językowy „Small talk”, który ułatwi Wam nawiązanie niezobowiązującej rozmowy w języku angielskim. W następnym numerze kolejny kieszonkowy dodatek z tej serii dotyczący technik motywacji.

Do kogo skierowane są magazyny Business English Magazine?
Przede wszystkim do osób, które znają angielski na dość wysokim poziomie, chcą udoskonalić swoje słownictwo przede wszystkim z zakresu ekonomii, biznesu, gospodarki. Magazyny te idealnie nadadzą się dla „menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.” Osoby, które poszukują rzetelnych informacji na tematy, które pojawiają się dziś w Europie jak i na świecie i dotyczą pieniędzy, gospodarki, ekonomii, biznesu z pewnością będą zachwycone mnogością ciekawych tematów. „Business English Magazine to pismo ludzi aktywnych, ceniących sobie merytoryczny przekaz treści. Stawiamy na inteligentnego czytelnika.”

Czym charakteryzują się magazyny Business English Magazine?

Przede wszystkim swoją tematyką. Na polskim rynku wydawniczym nie ma magazynów, które dotyczyłyby takiej tematyki, jednocześnie będąc w języku angielskim. Z magazynem Business English Magazine nauka języka biznesowego przychodzi o wiele łatwiej niż na dodatkowych kursach, które poświęcone są jedynie nauce słownictwa, a nie poszerzaniu wiedzy z dziedziny gospodarki, ekonomi, biznesu. Artykuły są wybierane z wielką precyzją, dlatego każdy numer to gwarancja niepowtarzalnych tematów z różnych dziedzin. POLECAM!

Business English Magazine na facebooku!

Tytuł: Business English Magazine
Wydawnictwo: Colorful Media
Liczba stron: 83
Dwumiesięcznik nr: 37 wrzesień/październik
Cena: 19,50 zł
Do kupienia: w salonach sieci Empik, salonikach prasowych InMedio, Relay, Kolporter i Ruch oraz w księgarniach językowych (np. sieci Omnibus, Polanglo, Bookland)
Możliwość prenumeraty i kupna przez internet: kliknij tutaj

Reklamy

Otagowane:

19 komentarzy do “#388. Business English Magazine numer 37 – recenzja

 1. alison2 9 Wrzesień, 2013 o 10:25 Reply

  Idziesz jak burza z tymi magazynami, ja dopiero powoli zaczęłam o tym tytule pisać. Ale akurat w tym numerze jedna sprawa mi podpadła. Choć nazwiska na to nie wskazują, jednen z lektorów ma wyraźny polski akcent. Nawet jeśli mówi bardzo dobrze, ten akcent jednak mi przeszkadza…

 2. Basia Pelc - Czytelnia 9 Wrzesień, 2013 o 10:29 Reply

  Fajnie, dużo ciekawostek, przyjemne z pożytecznym.

 3. Kasia 9 Wrzesień, 2013 o 10:31 Reply

  Kobieta w biznesie! To dopiero muszą być fajne teksty. Widzę dużo ciekawych rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Bardzo ciekawe gazetki.

  • miqaisonfire 9 Wrzesień, 2013 o 10:46 Reply

   @Alison2: chyba nawet wiem, które nagranie możesz mieć na myśli. Będę czekała na Twoją recenzję :)
   @Basia Pelc – Czytelnia: to prawda, a czyta się błyskawicznie.
   @Kasia: ciekawe to mało powiedziane! :) Polecam serdecznie.

 4. Ania 9 Wrzesień, 2013 o 11:08 Reply

  Angielski i niemiecki to dwa języki których się obecnie uczę. Nie wiem tylko czy ten magazyn będzie dla mnie odpowiedni. Mogę mieć problemy z rozumieniem.

 5. cyrysia 9 Wrzesień, 2013 o 11:12 Reply

  Podziwiam cię, że potrafisz płynnie czytać w języku obcym. Dla mnie to niestety zbyt skomplikowana sztuka :-)

 6. Gabrielle_ 9 Wrzesień, 2013 o 11:12 Reply

  Uwielbiam ten magazyn! Otrzymywałam darmowe egzemplarze tej gazety, gdy przygotowywałam się do zdania Cambridge Business English Certificate. Wszystko zdałam, certyfikat mam, tylko jakoś mi tak pusto bez tego regularnie przysyłanego magazynu. Przyzwyczaiłam się po prostu. Niemniej jednak zgadzam się z tobą w zupełności, że jest to fajna rzecz i można przy nim spędzić miło czas czytając teksty, w sumie nie aż tak trudne językowo jak początkowo człowiek się spodziewa :)

 7. giffins 9 Wrzesień, 2013 o 13:14 Reply

  Jeden z ciekawszych magazynów, na jaki trafiłam. Ten numer właśnie czytam, jestem na dziale International i ta krytyka francuskich restauracji trochę mnie dobiła, zawsze świetnie mi się kojarzyły :))

  • miqaisonfire 9 Wrzesień, 2013 o 15:01 Reply

   @Ania: najtrudniejsze słówka są przetłumaczone na polski :) Myślę, że mogłabyś spróbować. Zawsze też polecam magazyn o niższym poziomie – English Matters.
   @Cyrysia: och, dziękuję Cyrysiu!
   @Gabrielle_: to każdy, kto przygotowuje się do zdania tego egzaminu otrzymuje je za darmo? Naprawdę fajna opcja. A Ty nie zwlekaj, tylko wróć do lektury tego magazynu :)
   @Giffins: wiadomo, Francja i ich kuchnia to zawsze najlepsze. Też się nie spodziewałam :(

 8. Alice 9 Wrzesień, 2013 o 14:15 Reply

  Polece ten magazyn mojemu bratu.

 9. Miłośniczka Książek 9 Wrzesień, 2013 o 14:24 Reply

  Pierwsza recenzja do wyzwania kryminalnego :)

  „Ornat z krwi” – Krzysztof Beśka

  http://magicznyswiatksiazki.pl/ornat-z-krwi-krzysztof-beska-recenzja/

 10. awiola 9 Wrzesień, 2013 o 17:06 Reply

  Świetne alternatywa dla poruszających się w obszarze biznesu.

 11. Beatriz 9 Wrzesień, 2013 o 18:29 Reply

  Ten tekst o mailu do szefa, bym chętnie poczytała:) To musi być dopiero faux pas!

  • miqaisonfire 10 Wrzesień, 2013 o 06:51 Reply

   @Alice: cieszy mnie to i mam nadzieję, że Twojemu bratu się on spodoba ;)
   @Miłośniczka Książek: super!
   @Awiola: tak, zgadzam się z tym :) Sama czerpię z użytkowania tych magazynów same korzyści :)
   @Beatriz: w rzeczy samej. I okazuje się, że to wcale nie jest takie rzadkie zjawisko.

 12. Ambrose 9 Wrzesień, 2013 o 18:49 Reply

  Już wiem, że warto, więc pewnie się skuszę :)

 13. Miłośniczka Książek 10 Wrzesień, 2013 o 09:12 Reply

  No to jeszcze jedna książka na wrzesień do wyzwania :)

  „Rycerz Lata” – Jim Butcher
  http://magicznyswiatksiazki.pl/rycerz-lata-jim-butcher-recenzja-308/

  Co prawda jest to urban fantasy, ale główny bohater prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa, więc.. myślę, że pasuje :)

 14. Paweł Kosmala 10 Wrzesień, 2013 o 10:19 Reply

  Niemiecki magazyn na wrzesień i pażdziernik juz mam, teraz pora zdobyć Business English magazine. Zresztą ten jest lepszy, bo ma więcej stron.

 15. Ala 11 Wrzesień, 2013 o 12:23 Reply

  Business English Magazine to kompetentne czasopismo dla ludzi żądnych wiedzy. Sama kupuję je regularnie i uważam, że to jedyne rzetelne kompendium wiedzy z tej dziedziny.

  • miqaisonfire 11 Wrzesień, 2013 o 12:35 Reply

   @Ambrose: cieszę się, że udało mi się Ciebie przekonać do zakupu tych magazynów :) Mówiłam, że warto!
   @Miłośniczka Książek: zaliczam :)
   @Paweł Kosmala: tak, to prawda, ten magazyn ma więcej stron, ale też jest droższy. Jednak uważam, że warto go kupować, bo można wiele się nauczyć.
   @Ala: zgadzam się z Tobą :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: