#471. Podsumowanie konkursu Blog Roku 2013.


Na początek podziękowania.
Dziękuję wszystkim osobom, które zagłosowały na mojego bloga (kwota, którą zebrano z smsów, w wysokości 41.000 zł została przekazana na Fundację Gajusz), tym samym umożliwiając mi dostanie się do pierwszej dziesiątki blogów, które przechodziły do III etapu. Dzięki Wam po raz pierwszy miałam okazję wziąć udział w tym konkursie i przeżyć coś wspaniałego. W kolejnym etapie wybierała Novika, jury w kategorii Kultura i Popkultura, i to własnie ona zadecydowała, że mój blog znajdzie się w finałowej trójce.

Gala Blog Roku 2013
Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Naprawdę świetny klimat, super organizacja, wszystko bardzo profesjonalne, a przede wszystkim atmosfera i podniosłość dająca wiarę w to, że BLOGOWANIE MA PRZYSZŁOŚĆ i nie jest tylko zabawą. Gala, na którą jechałam limuzyną Hummer, była prowadzona przez Oliviera Janiaka (który poprawnie przeczytał nazwę mojego bloga!), po Gali był koncert Dawida Podsiadło (niestety bardzo krótki, ale dobry!) i na sam koniec after party sponsorowane przez Ballantine’sa i Wyborową. Ale najważniejsze było – mieć okazję do poznania blogerów książkowych na żywo, przede wszystkim nominowaną razem ze mną w kategorii Kultura i Popkultura Paulinę z bloga Miasto Książek i Agnieszkę z bloga Książkowo (ukradzione od Pauliny zdjęcie poniżej prezentuje: Paulinę, Agę, mnie i Olka). Co do werdyktu: jak powiedziała sama Novika – wygrał blog o filmach, bo zachęcił ją do oglądania filmów :) Prawdę powiedziawszy spodziewałam się, że wygra blog chłopaków AreYouWatchingClosely?, bardzo sympatycznych zresztą, bo filmy łatwiej trafiają do odbiorców, niż książki, zwłaszcza do Polaków – proszę spojrzeć na statystyki czytelnictwa w Polsce.

Kilka słów na temat krytyki skierowanej w stronę konkursu Blog Roku
Zauważyłam, że po pierwsze najczęściej ta krytyka skierowana jest ze strony osób, które niestety nie dostały się dalej niż do dziesiątki blogów wybranej smsowo przez znajomych, czytelników i rodzinę. Wybór poprzez sms, a następnie poprzez subiektywną opinię jurora w danej kategorii mogą budzić wiele wątpliwości i sprzeciwu, tu się zgodzę. Ale proszę zaproponować inny, lepiej działający system. Nie zgodzę się także z tym, że popularność bloga wraz z udziałem w konkursie

Blog Roku nie zwiększa się. W lutym, kiedy konkurs na dobre się rozpoczął mój blog uzyskał ponad 2.000 wyświetleń więcej niż zazwyczaj, a w tę sobotę, czyli 2 dni po gali, mój blog osiągnął rekordową liczbę odsłon – 1.313 wyświetleń. A proszę zwrócić uwagę na fakt, że nie wygrałam…

Uważam, że warto brać udział w konkursie Blog Roku.
Jest to niezwykła szansa dla każdego blogera, by się pokazać :) Nagrody są świetne, więc jest o co walczyć! Co więcej jest to możliwość poznania wielu ciekawych ludzi o tych samych pasjach, oraz poznanie wielu naprawdę interesujących blogów. Nie jestem w żadnym wypadku zła, że nie wygrałam w swojej kategorii, ani nie jestem zła, że nie wygrałam głównej nagrody, z tego względu, że wygrały (nie licząc kategorii teen i moda, bez umniejszania nikomu) blogi PROFESJONALNE. A mój blog do takich zdecydowanie nie należy, jest dla mnie miłą odskocznią, gdzie mogę podzielić się swoimi przemyśleniami, pobawić się słowem recenzując książki i poznać wielu miłych ludzi, którzy dzielą te same pasje, co ja. Dziękuję Wam wszystkim za te prawie 3 lata blogowego wsparcia :)
Obiecuję za jakiś czas dodać więcej zdjęć z całego wyjazdu do Warszawy, proszę uzbroić się w cierpliwość :)

Otagowane:, , , , , , , , ,

32 komentarze do “#471. Podsumowanie konkursu Blog Roku 2013.

 1. Agnieszka Perzka 2 marca, 2014 o 15:42 Reply

  Marto, gratuluje serdecznie!! I tak dużo osiągnęłaś:) Super!!

 2. Wiki 2 marca, 2014 o 15:44 Reply

  Gratuluje świetnego wyniku, dostanie się do pierwszej trójki w kategorii to naprawdę coś :)

  Co do samej formuły konkursu, nie do końca mi się spodobała. Nie każdy zagłosuje przez sms, szczególnie, że jest droższy niż normalny. A przy abonamencie płaci się więcej za fakturę. Dlatego lepsze by było oddawanie głosu za pomocą maila. Albo jest inna, lepsza forma. Powinno być głosowanie smsowe swoją drogą, a ocenianie przez jury swoją. Wtedy każdy blog ma szansę na ocenę przez komisję. Tak jest w przypadku konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego organizowanego przez Wiadomości24.pl, w którym brałam udział 2 razy. Jest nagroda główna (osoba wybrana przez komisję) oraz nagrody w każdej kategorii (zdobywają je osoby, które zdobyła najwięcej smsów). Przynajmniej miała szansę być przeczytana przez komisję. A w tym konkursie niestety nie…

 3. Katarzyna K 2 marca, 2014 o 15:54 Reply

  Serdecznie Ci gratuluję! Daleko zaszłaś :)

  • miqaisonfire 2 marca, 2014 o 16:14 Reply

   @Agnieszka Perzka: dziękuję za miłe słowa! :)
   @Wiki: dzięki wielkie! :) Podobno kiedyś było głosowanie mailowe, ale one z góry jest oszukańcze, bo każdy zakłada po 10 maili i z każdego wysyła głos, na o2.pl można mieć na jednym mailu kilka końcówek, a to się liczy jako osobny mail, więc taka opcja nie jest fair. Tylko blogów jest tyle, że gdyby jury każdy blog przejrzało to zajęłoby im to o wiele więcej czasu, system smsowy jest szybszy – po kilku dniach wyłania się 10 blogów, które są najpopularniejsze, bo i czytelnicy głosują i znajomi.
   @Katarzyna K.: dziękuję gorąco!

 4. cyrysia 2 marca, 2014 o 15:56 Reply

  Trzymałam za ciebie w kciuki, więc moja radość tym większa, że odniosłaś tak duży sukces. Gratuluje z całego serca!

 5. Agniecha 2 marca, 2014 o 15:58 Reply

  Ja i tak uważam, że zaliczyłaś ogromny sukces. Nie dość, że przeszłaś do 10tki to jeszcze Novika wybrała Cię i trzy inne blogi, no jak dla mnie mega sukces, o czym Ci pisałam. Obejrzałam sobie galę i faktycznie, chłopaki sympatyczne, choć u nas w obrębie filmowym mało co słyszeliśmy o nich wcześniej. Zgadzam się również z tym, że takie konkursy przysparzają nowych odwiedzin. Kiedyś sama tego doświadczyłam. Ja brałam udział w konkursie ze 2 razy. Przy pierwszym było nie najgorzej, bo nie wysyłano smsów, tylko działało to na zasadzie kliknięcia w okienko. Za drugim było już gorzej, bo faktycznie trzeba walczyć o ludzi, którzy oddadzą głos. Chociaż tyle, że idzie to na jakiś szczytny cel, a nie w powietrze. W końcu liczy się tutaj też popularność.

  Co do samej gali to ogólnie jestem mocno zszokowana nieskromnością co niektórych ludzi. Jak chociażby pani Plum, która nie była w ogóle zaskoczona wyróżnieniem, czy w ogóle postawą pani z jednej z firm, która nawet nie znała bloga, któremu miała wręczyć nagrodę specjalną. Żenada jak dla mnie. Strasznie to wszystko sztuczne było i wymuszone. Dziwne, jak dla mnie, ale może już przewrażliwiona jestem :D

  Pozdrawiam :*

 6. Edyta 2 marca, 2014 o 16:20 Reply

  Gratulacje!

 7. Marta 2 marca, 2014 o 16:27 Reply

  Gratuluję z całego serca :):):)

  • miqaisonfire 2 marca, 2014 o 17:45 Reply

   @Cyrysia: wiem kochana i bardzo Ci za to dziękuję!
   @Agniecha: a to widzę, że Ty już w sumie weteranka tego konkursu! :) Co do tej drugiej pani o której piszesz, to pewnie chodzi Ci o tę, co sponsorowała nagrodę skuter – tu nie był jej błąd, a Janiaka. Wywołał ją za szybko, bo nagroda sponsorowana przez nią trafiała dla Blogera Roku 2013 :)
   @Edyta & Marta: dziękuję serdecznie!

 8. Karriba 2 marca, 2014 o 16:30 Reply

  Gratulacje, bo to świetna przygoda na pewno :) Szkoda tylko, że w kategorii Kultura i popkultura nie wygrał blog o książkach :( Ale może kiedyś się doczekamy… :)

 9. tosiaantonina 2 marca, 2014 o 16:45 Reply

  Gratuluję tego niemałego osiągnięcia! :) I też myślę, że blogowanie ma przyszłość i mam nadzieję, że my wszyscy sprawimy, że ta przyszłość będzie świetlana :)

 10. tajus 2 marca, 2014 o 16:54 Reply

  Fantastyczna sprawa! Nie dość, że wspaniałe osiągnięcie, to jeszcze świetna przygoda! Gratuluję serdecznie :).

 11. tommyknocker 2 marca, 2014 o 17:00 Reply

  Gratulacje :)

 12. Bombeletta 2 marca, 2014 o 17:15 Reply

  Gratulacje :D Najfajniejsze, że brałaś udział i zaszłaś tak wysoko – super przygoda :D

 13. Agata P 2 marca, 2014 o 17:20 Reply

  Przede wszystkim – GRATULACJE! Top 3 to wielkie osiągnięcie. Życzę Ci dalszych sukcesów i wygranej w przyszłym roku :)

  Pozdrawiam serdecznie

 14. AnnRK 2 marca, 2014 o 18:08 Reply

  Trzymałam kciuki za dwie dzielne przedstawicielki blogów książkowych. Szkoda, że żadna z Was nie wygrała, ale może za rok?

  W każdym razie, gratuluję serdecznie, bo zaszłaś naprawdę daleko.

 15. padma 2 marca, 2014 o 18:47 Reply

  Ja też gratuluję i cieszę się, że byłyśmy razem na gali! I wierzę, że w końcu kiedyś książki będą górą :)

 16. Ewa Książkówka 2 marca, 2014 o 18:59 Reply

  Cieszyłam się razem z Tobą, że zabrnęłaś tak wysoko w tym konkursie. :) I to jeszcze w takim towarzystwie. :D Czekam na więcej zdjęć. :)

 17. barwinka 2 marca, 2014 o 20:14 Reply

  Gratuluję tak wysokiego miejsca. Lubię odwiedzać Twojego bloga i wcale się nie dziwię, że plasujesz się tak wysoko :)

 18. Aneta 2 marca, 2014 o 20:27 Reply

  Gratuluję :) zasłużyłaś. Pozdrawiam ciepło

 19. magda 2 marca, 2014 o 20:37 Reply

  gratuluję i czekam na więcej zdjęć :)

 20. Miłośniczka Książek 2 marca, 2014 o 22:47 Reply

  Kochana, znaleźć się w finałowej trójce… to już oznacza wygraną :) I dlatego gratuluję Ci :) Życzę wielu kolejnych sukcesów :D

 21. Dominika S. 3 marca, 2014 o 05:45 Reply

  Gratuluję, super, że zaszłaś tak daleko :D

 22. takitutaki 3 marca, 2014 o 07:03 Reply

  ‚after party sponsorowane przez Ballantine’sa i Wyborową’ – brzmi apetycznie hehehe jeszce raz gratuluje dostania się do finału :)

 23. Basia Pelc z Czytelni 3 marca, 2014 o 10:08 Reply

  łał, łał, łał, gratuluję!!!

  Hmm, w sumie, to gratuluję podwójnie…
  Dlaczego?
  Dlatego:
  http://basiapelc.blogspot.com/2014/03/podsumowanie-lutego-wyzwanie-czytam.html

  Napisz proszę do mnie na maila, bo nie wiem jak się z tobą skontaktować. Mail w podsumowaniu w poście.
  Pozdrawiam.

 24. awiola 3 marca, 2014 o 11:30 Reply

  Bardzo szczerze Ci gratuluję! To wielki skok w przyszłość, teraz to masz motywację.

 25. Recenzencki 4 marca, 2014 o 12:28 Reply

  Ależ Ci zazdroszczę… Szkoda, że nie wygrałaś. Byłaś dosłownie o krok! Ehhh!

 26. Ambrose 4 marca, 2014 o 16:03 Reply

  Serdeczne gratulacje. To zawsze miłe uczucie, kiedy ktoś docenia ciężką pracę i trud, jakie należy włożyć w rozwijanie swoich pasji :)

 27. Basia 5 marca, 2014 o 06:49 Reply

  Niesamowite! Naprawdę gratuluję!

 28. Sol 6 marca, 2014 o 18:24 Reply

  Gratuluję Ci ogromnie, bo w pełni zasługujesz na taką nagrodę! :)

  Ja do samego konkursu zniechęciłam się lata temu, właśnie przez to głosowanie – nie mam tylu znajomych i fanów, którzy by na mnie głosowali, a głosowanie na samą siebie nie ma przecież sensu… ;)

  Cieszę się jednak, że komuś „znajomemu” się udało, bo to udowodniło mi, że jednak da się coś w tym konkursie osiągnąć. Może za parę lat znowu spróbuję szczęścia… ;)

  Pozdrawiam,
  Sol

 29. iszkicownik 7 marca, 2014 o 20:33 Reply

  Jeszcze raz gratuluję!!!

 30. Ola 9 marca, 2014 o 07:43 Reply

  Gratuluję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: