#555. Nowy konkurs (drugi tom serii książek Bena Kane’a) i wyniki konkursu.


Najmocniej Was przepraszam za opóźnienia, bo konkurs na facebooku już trwa, wyniki konkursów także są, a na blogu cisza spowodowana moją chorobą. Więcej pracy twórczej wymaga dodanie postu na bloga niż na facebooka i dlatego to opóźnienie.

Po pierwsze:
Zachęcam Was wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania aż 8 egzemplarzy drugiego tomu brawurowej i niezwykle wciągającej serii książek Bena Kane’a – „SREBRNY ORZEŁ”.
Już teraz możecie wziąć udział w konkursie na facebooku – KLIKNIJ TUTAJ.
A by zwiększyć swoje szanse zgłoście się także do konkursu na blogu, bo tutaj do wygrania 3 egzemplarze tej książki. Wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu pod tym postem i zostawić swój adres email do kontaktu.

ZASADY KONKURSU:
1. Organizatorem jest właścicielka bloga https://miqaisonfire.wordpress.com oraz wydawnictwo sponsorujące nagrody Wydawnictwo ZNAK
2. Nagrody wysyła Wydawnictwo, Zwycięzcom, którzy udzielą najciekawszych odpowiedzi według organizatorów na blogu oraz facebooku.
3. Konkurs trwa od 26.10. do 21.11.. Wyniki zostaną ogłoszone po tym terminie, w najbliższym tygodniu po zakończeniu konkursu.
4. Na adres zwycięzców czekam do 5 DNI po ogłoszeniu wyników, w przeciwnym razie nagroda przepada i będzie nagrodą w kolejnym konkursie lub wyłonię kolejną osobę.
5. Formularz zgłoszeniowy musi zawierać maila i odpowiedź na pytanie: „Z CZYM KOJARZY CI SIĘ ‚SREBRNY ORZEZŁ’?”
6. Osoby posiadające bloga po udostępnieniu obrazka konkursowego na blogu mogą dodać DWA KOMENTARZE, zwiększając tym samym swoje szanse w udziale w konkursie na blogu. Udostępnienie obrazka będzie weryfikowane.

Po drugie:
Wyniki konkursu z Instytutem Wydawniczym Erica, w którym do wygrania były 4 egzemplarze książki TOMASZA STĘŻAŁY – „PUŁKOWNICY 1944. RZECZPOSPOLITA PARTYZANCKA” tom 1 (dwa na blogu i dwa na facebooku). Proszę o jak najszybszy kontakt mailowy od następujących osób w celu wysłania nagrody (czekam na adresy 5 dni). mail martha.kosmala@gmail.com

– Olek (lesic@o2.pl)
– Wojtek Kowalski (wojtekk224@o2.pl)

Serdecznie gratuluję :)

Reklamy

13 komentarzy do “#555. Nowy konkurs (drugi tom serii książek Bena Kane’a) i wyniki konkursu.

 1. Wojtek Kowalski 26 Październik, 2015 o 21:41 Reply

  Po pierwsze – SUPERRRRR!!!! Dziękuję za wyróżnienie w konkursie z „Pułkownikami”.
  Po drugie – pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi do głowy w związku ze srebrnym orłem to moneta jednozłotowa. Drugim jest „Srebrny Lis” Ravanelli. Potem Erwin Rommel – Lis Pustyni. Potem Ludzie Pustyni z Gwiezdnych Wojen. Potem…..

  Wojtek Kowalski – wojtekk224@o2.pl

 2. monweg 27 Październik, 2015 o 21:30 Reply

  Konkurs. Mam pierwszy tom, przydałby się i drugi.
  Srebrny orzeł kojarzy mi się z jakąś superszybką maszyną. Może to być samochód, samolot lub… kto wie, co jeszcze może być takie szybkie.
  monweg@wp.pl

  Do wyzwania :)
  Zabójstwo Pitagorasa – Marcos Chicot
  http://monweg.blog.onet.pl/2015/10/27/zabojstwo-pitagorasa-marcos-chicot/

 3. martucha180 28 Październik, 2015 o 16:09 Reply

  Gratulację. Zaraz wrzucę banerek do siebie.

 4. S 1 Listopad, 2015 o 07:56 Reply

  Gratulację i życzę powodzenia w nowym konkursie!

 5. AnnaK 9 Listopad, 2015 o 11:51 Reply

  Srebrny orzeł może wywoływać wiele skojarzeń, jednak patrząc na okładkę książki myślę o srebrnym orle umieszczonym na Aquili- insygnium legionów rzymskich. Aquila była niezwykle ważna, stanowiła symbol boga Jowisza i była otoczona czcią, a utracenie jej na polu bitwy, było hańbą dla legionu, dlatego legioniści byli gotowi zginąć dla odzyskania symbolu.

 6. Michał T 15 Listopad, 2015 o 19:54 Reply

  Mi Srebrny orzeł kojarzy się z najsłynniejszą monetą bulionową na świecie emitowaną przez Mennicę Stanów Zjednoczonych.Ale najbardziej bliski i znany jest mi srebrny orzeł na czapce wojskowej noszonej przeze mnie w czasie służby wojskowej.To duma i radość ponieważ ten symbol kojarzy się z czymś wielkim,dostojnym i przede wszystkim honorem.Będąc żołnierzem Polskiej Armii,kiedy udawałem się na przepustkę na miasto,czy do miejsca zamieszkania zawsze czułem się kimś ważnym ponieważ mundur i właśnie Orzeł na czapce budziły w przechodniach szacunek i respekt.Cieszę się,że mogłem doświadczyć tej radości i satysfakcji z noszenia godła na czapce,co dawało mi siłę i poczucie bycia kimś więcej niż tylko ktoś z tłumu.Srebrny Orzeł czynił ze mnie sługę Narodu i wymowny znak,że jestem właśnie Polskim żołnierzem,tak to była wielka duma!Zawsze ten srebrny orzeł będzie mi się kojarzył z czymś zacnym i wyjątkowym,bo to Polski,nasz orzeł,taki jedyny ukochany.Cieszę się z tego tematu konkursu ponieważ wróciły nie tylko wspomnienia,ale radość z przypomnienia sobie,że w 1992 roku służyłem Ojczyźnie z orzełkiem na czapce.Dumny jestem z tego do dziś,bo kocham Polskę!!!

  • Michał T 15 Listopad, 2015 o 20:59 Reply

   Zapomniałem podać adres mailowy,co niniejszym czynię:mich-teli@wp.pl

 7. Anna Paw 21 Listopad, 2015 o 18:02 Reply

  Według symboliki kolorów srebrny oznacza honor i rycerstwo.
  Orzeł jest naszym polskim symbolem narodowym, jednym z elementów polskiego herbu.
  Moje skojarzenia są więc dosyć oczywiste…

  Srebrny Orzeł kojarzy mi się z dumą narodową, patriotyzmem i miłością do ojczyzny.

  Niestety są to coraz częściej tylko puste slogany wynoszone na sztandary przez osoby, które w imię „miłości do ojczyzny” niszczą publiczne mienie, nawołują do przemocy i nienawiści jednocześnie skrywając swe twarze za kominiarkami… Moim zdaniem to policzek dla naszego narodu, jego historii i przodków. Honor to coś więcej niż wypowiedziane słowo. Honor to nie usprawiedliwienie nienawiści. Nie wystarczy powiedzieć, że się go ma. Przejawia się w działaniu. W bezinteresownej pomocy tym, którzy jej potrzebują. W byciu szczerym wobec siebie i innych. W miłości do ojczyzny, ale tej prawdziwej, nie będącej pretekstem do rozrób i wylewania swych frustracji. W obronie jej granic, ale w przypadku realnego zagrożenia, a nie strachu i niechęci wobec inności, której nie rozumiemy bądź się boimy. Honorowy człowiek nie potrzebuje rozgłosu, po prostu postępuje właściwie. Takie skojarzenia wzbudza we mnie Srebrny Orzeł.

  E-mail: anna.pawezka@gmail.com

 8. Roger 21 Listopad, 2015 o 18:39 Reply

  Srebrny orzeł kojarzy mi się z mitycznymi ptakami z baśni i legend, które walczą po stronie dobra, wspierają dobro i sprawiedliwość, symbolizują szlachetność. Nic dziwnego że Senat Rzymski przyjął srebrne orły na swoje godło, a po stuleciach zrobili to pierwsi Piastowie. Bo orły reprezentują najlepsze cechy charakteru i ustroju. Przez wieki walczyły na herbach swych panów i tłukły skrzydłami i drapały pazurami smoki, gryfy, jelenie i dziki na innych tarczach. Walczyły do końca, nawet gdy szanse na zwycięstwo były znikome. Bo orły takie są. Uparte, ale nieustępliwe. Nie lekają się i nie płoszą. Są orłami. Wykutymi z czystego srebra.

  mortimer1287@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: