#296. Zapowiedź konkursu !


Już od jutra na facebooku bloga LINK TUTAJ rozpoczyna się konkurs, który zakończy się 6. grudnia w Mikołajki!

Do wygrania będzie egzemplarz książki „Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy” autorstwa Mikal Hem, której recenzja ukaże się jeszcze w tym tygodniu, żeby jeszcze bardziej zachęcić Was do udziału w konkursie.

Co trzeba będzie zrobić? Wystarczy zgłosić się na facebooku!

Tytuł: „Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy”
Autor: Mikal Hem
Przekład z języka norweskiego: Sławomir Budziak
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 39,99 zł

Mieszkają w pełnych przepychu pałacach, mają najdroższe auta, piękne kobiety, pieniądze i zastępy fanatycznych wielbicieli.

„Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy” Mikela Hema to opowieść o drodze do władzy absolutnej. To gorzka, inteligentna satyra i analiza współczesnego świata, który na gwiazdy kreuje czasem wyjątkowo antypatyczne postaci.

Mikel Hem, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach i analizach polityki międzynarodowej, przytacza fakty, które ilustruje barwnymi anegdotami dotyczącymi prywatnego życia dyktatorów. Pisze o ich słabostkach, ulubionych autach i sportach – także tych bardzo ekstremalnych, o miłosnych podbojach i cudach jakich rzekomo dokonywali. W satyryczny, ale daleki od pobłażliwości sposób relacjonuje ich poczynania, które doprowadziły do patologizacji autorytarnych rządów.

„Jak zostać dyktatorem” w krzywym zwierciadle pokazuje mechanizmy i cechy, dzięki którym „słońca narodów” z całego świata dochodziły do władzy i przy jej pomocy eliminowały przeciwników. Pokazuje też, że opowieść o krwawych i bezwzględnych dyktaturach może być zarazem historią o buncie i narastającej społecznej frustracji, która prowadzi do rewolucji skierowanych przeciwko absolutnej władzy.

Mikal Hem – norweski dziennikarz i komentator polityczny. Pracował dla wysokonakładowych dzienników „Dagbladet” i „Verdens Gang”, a także dla magazynu „Ny Tid”. Współpracował też z państwową spółką radiowo-telewizyjną NRK. Zawodowo wiele podróżował, m.in. po Afryce i krajach byłego Związku Radzieckiego. Jako dziecko dwa lata spędził z rodziną w Zimbabwe, pod rządami Roberta Mugabe. Od czasu norweskiej premiery „Jak zostać dyktatorem” książka została przetłumaczona na 12 języków m.in. na język turecki, węgierski, niemiecki i serbski.

13 komentarzy do “#296. Zapowiedź konkursu !

 1. Oliwa 27 listopada, 2016 o 16:30 Reply

  Czekam na konkurs!

 2. Finkaa 27 listopada, 2016 o 16:43 Reply

  Z chęcią wezmę udział :)

 3. Michał 27 listopada, 2016 o 19:26 Reply

  I ja wezmę udział!

 4. Paweł Kosmala 27 listopada, 2016 o 20:58 Reply

  Czekam!

 5. s.b. 27 listopada, 2016 o 21:15 Reply

  Pozdrowienia od tłumacza

  • miqaisonfire 28 listopada, 2016 o 08:26 Reply

   Dziękuję serdecznie i gratulacje pięknego tłumaczenia :) Wstęp moim zdaniem świetny i zdecydowanie potrzebny!

   • s.b. 28 listopada, 2016 o 09:39

    Dziękuję, to niezwykle miłe z Pani strony. Następne tłumaczenie będzie chyba z języka czeskiego a tematyka najpewniej szpiegowska. Ale zobaczymy, czy uda się zainteresować jakieś wydawnictwo. W przypadku „Jak zostać dyktatorem” zajęło mi to jakieś 2-3 lata.

   • miqaisonfire 28 listopada, 2016 o 11:05

    To mnie Pan kompletnie zaskoczył! Byłam pewna, że Wydawnictwo zleciło przetłumaczenie książki, a nie na odwrót :) Tu norweski… tu czeski… Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo to języki z innych rodzin. Może zechciałby Pan wziąć udział w blogowym wywiadzie w którym podpytałabym Pana o tłumaczenia – trudności, pozytywne i negatywne strony bycie tłumaczem, dotychczasowe przetłumaczone książki, itp. Sama jestem po filologii i tłumaczeniówce, więc tym bardziej mnie ten aspekt ciekawi :) Jeśli tak, to proszę podać maila lub napiszę na maila, który Pan podał dodając komentarz.

 6. s.b. 28 listopada, 2016 o 22:10 Reply

  Odpowiadam na gmail.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: